Malá holčička a čokoláda

30. června 2012 v 20:40 | Robka
Žila byla jedna malá holčička a její maminka. Bydlely spolu samy v maličkém bytě a bylo jim dobře. Dokud byla holčička hodně malá, maminka jí nikdy nedávala čokoládu ani bonbóny, protože nechtěla, aby se jí zkazily zuby. Přečetla si to totiž v chytrých knížkách a jelikož chtěla být vzornou mámou, pečlivě tyto rady dodržovala. Byla ještě hodně mladá a chtěla všechno dělat co nejlíp.
Maminka ovšem dlouho nezůstávala jediná, kdo měl vliv na výchovu malé holčičky. Byly tady babičky a dědečkové, strýčkové a tety a ti všichni občas chtěli holčičce udělat radost. A jak jinak udělat radost malému dítěti, než tím, že mu koupí něco dobrého? Tak se maminka musela smířit s tím, že holčička občas nějakou čokoládku dostala.
Jednoho dne přišla chvíle, kdy maminka musela nastoupit do práce. Babičky, dědečkové, tety a strýčkové holčičku hlídat nemohli, a tak jí sehnala místo v jesličkách. Jenže holčičce se tam moc nelíbilo a navíc byla pořád nemocná, což maminku trápilo ze všeho nejvíc. Našla tedy jednu pohádkovou babičku, která chtěla hlídat malou kudrnatou dívenku u sebe doma.
Babička byla tak moc hodná a pohádková, že se holčičce od ní kolikrát ani nechtělo domů. Každé ráno vařila polívku a kupovala jí pokaždé jeden čokoládový bonbón. Za odměnu, protože holčička ji vždycky poslouchala a vůbec nezlobila.
Jenže každá pohádka jednou skončí, babička onemocněla a nemohla dívenku dál hlídat. Dívence bylo smutno po babiččiných čokoládových bonbónech a ještě víc po tom, jak spolu chodily do lesa trhat bez a vařily z něj sirup. A taky po tom, jak jí babička vyprávěla příběhy a hrála si s ní.
Nastala těžká otázka kam holčička půjde, když maminka musí pracovat, aby obě uživila. Ta nakonec přišla s nápadem, že sežene nějakou hodnou paní, která bude za peníze holčičku hlídat.
Povedlo se sehnat jednu, co měla sama tři děti a ta se uvolila za osmset korun na měsíc hlídat malou, ani ne tříletou holčičku. Psal se rok 1990 a tahle suma znamenala pro maminku skoro třetinu její výplaty, ale co by neudělala pro zdraví své holčičky, když byla v jeslích tak moc nemocná.
Paní, co hlídala, ale nebyla tak hodná, jako pohádková babička. Většinou zavřela děti společně do pokojíku a nechala je hrát si samotné. A malá holčička si hrát nemohla, protože jí nikdo nepůjčil hračky.
Když paní šla s dětmi do obchodu, koupila jim čokoládu. Koupila čokoládu pro své tři děti, ale pro malou holčičku už jí nezbylo. Holčička byla smutná, ale nechtěla si mamince stěžovat.
Mamince bylo divné, že vždycky, když pro ni po práci přijde, má holčička hlad. Většinou musely hned jít do obchodu pro svačinku. A taky jí bylo divné, že za nějaký čas začalo být holčičce ráno špatně a nechtěla nikam jít. Hned měla podezření, že se tam děje něco nekalého.
A taky se dělo. Když paní nechala v pokojíku děti samotné, její starší dcerka holčičce ošklivě nadávala. Když to pak holčička zopakovala, paní se rozčilila a řekla mamince, že si nenechá kazit své vzorné dítě. Tak se s maminkou pohádaly, až se maminka zařekla, že holčičku už nikdy k téhle paní nepustí.
Holčička byla šťastná, že už tam nemusí. Byla šťastnější, než kdyby jí maminka koupila celý pytel čokolády. Maminka by to teď klidně udělala, protože měla špatné svědomí, že nechala holčičku napospas nehodným lidem. Ale v životě ještě naseká tolik chyb, že by to nespravil ani vagón z čokoládového souhvězdí Orion.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eruvië Eruvië | Web | 30. června 2012 v 22:14 | Reagovat

Škoda, že takových malých holčiček, se kterými maminky nemohou být doma, je čím dál víc :-( Jinak moc hezký a smutný článek.

2 Lilly Lilly | E-mail | Web | 1. července 2012 v 17:22 | Reagovat

Bože, to je tak krásne napísané!

3 Robka Robka | Web | 1. července 2012 v 22:02 | Reagovat

[1]: To ano, přibývá malých holčiček, co s nimi maminky nechtějí být doma. To je o moc horší.

[2]: Děkuji:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama